Dzieciństwo to radosny czas pełen odkrywania i dobrej zabawy. Nie ma w nim miejsca na nudę i monotonię. Pokój dziecięcy powinien więc tworzyć pozytywną atmosferę i być przestrzenią do zabawy, nauki i odpoczynku. Przygotowując kącik dla swojej pociechy pamiętaj, aby zaangażować dziecko w wybór kolorów, czy dodatków. Nie realizuj jedynie swojej wizji, pozwól, aby głos miał również główny zainteresowany.

W sklepach meblowych znajdziecie mnóstwo rozwiązań: od klasycznych, białych mebli, które możecie urozmaicić dodatkami i kolorowymi ścianami, po kolorowe meble, które będą dobrze współgrały z delikatnymi, minimalistycznymi dodatkami. Stwórz maluchowi wnętrze, które będzie pobudzało jego wyobraźnię, a jednocześnie nie przytłoczy nadmiarem kolorów i dodatków. Zajrzyj na https://sarenka.eu/12-meble-dzieciece, gdzie znajdziesz mnóstwo różnorodnych rozwiązań do pokoju dziecięcego.

Meble dziecięce dla dziewczynek i chłopców

Plusem nowoczesnych mebli jest fakt, że wiele z dostępnych na rynku modeli pasuje zarówno do pokoju dziewczęcego, jak i chłopięcego, dlatego wybór jest ogromny i niezwykle urozmaicony. Meble białe, w kolorze drewna, z nadrukami bajkowymi, zwierzątkami – to tylko kilka z wielu opcji, jakie znajdziesz w sklepach meblowych.

Jednak bez względu na to czy urządzasz pokój dla córki, czy syna, musisz zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Meble dla dzieci muszą posiadać certyfikaty i być wykonane zgodnie z pewnymi normami. Ważne jest, aby miały zaokrąglone krawędzie i rogi, szuflady powinny być wyposażone w systemy bezpiecznego zamykania, a materiały, z których zostały wykonane meble nie mogą zawierać metali ciężkich.

Łóżka dziecięce Wrocław

Kompletując mebelki do pokoju dziecięcego warto kierować się ich funkcjonalnością. Im więcej miejsca do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów tym łatwiej zagospodarujesz miejsce do swobodnej zabawy Twojego malucha.

Niezbędnym elementem w pokoju pociechy jest niewątpliwie łóżeczko. Stwórz maluchowi ciepły i wygodny kącik do spania i wieczornego czytania książek. Łóżko otoczone dużą ilością poduszek i pościel z bohaterami ulubionej bajki sprawią, że samodzielne spanie będzie budziło miłe skojarzenia.

Pojemna i funkcjonalna szafa, komoda z szufladami i regał na książki pomoże Ci nauczyć dziecko porządkowania swoich rzeczy. Dobrze jest, kiedy każdy przedmiot ma swoje miejsce na półce, w szufladzie lub na wieszaku. Łatwiej wówczas o utrzymanie porządku i bezpieczne poruszanie się w pokoju. Toybox sprawdzi się jako miejsce na drobne zabawki czy klocki, a dodatkowo może służyć jako siedzisko.

Meble dla dzieci Wrocław

Spójrz na pokój dziecka jego oczami i spróbuj urządzić go tak, jak chciałby tego twój maluch. Jeśli szukasz nowoczesnych i stylowych mebli dziecięcych we Wrocławiu, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Sarenka na https://sarenka.eu/. Znajdziesz tam szeroki wybór mebli nie tylko dla najmłodszych, ale także dla młodzieży i uczniów. Do tego różne rodzaje materacy, prześcieradeł, pościeli, a także oświetlenia i  dywanów, dzięki którym stworzysz przytulny kącik dziecięcy.