Koszt ułożenia kostki brukowej

Kostka brukowa jest niezwykle powszechnym materiałem wykorzystywanym chociażby do wykładania chodników czy podjazdów. Jest doskonała do aranżacji architektury ogrodowej. Materiał ten jest odporny na wszystkie warunki atmosferyczne.

Kostkę brukową najczęściej utożsamiamy z szarym, prostokątnym i betonowym materiałem, który można spotkać dosłownie wszędzie. Jest to kostka przemysłowa, poza nią można znaleźć jednak jeszcze kostkę brukową szlachetną.

Kostka brukowa szlachetna występuje w różnych kształtach, grubościach, wielkościach, czy nawet kolorach, co daje ogromny wybór. Istnieje nawet możliwość łączenia kilku rodzajów i w ten sposób tworzenia niepowtarzalnych wzorów, które nadadzą charakter każdej zewnętrznej przestrzeni. Dzięki niezwykle dużej różnorodności ten materiał jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej kreatywnych i oryginalnych klientów, którzy za nic w świecie nie zgodziliby się na zakup przemysłowej kostki brukowej.

Wybór spełniającej nasze oczekiwania kostki brukowej to jedno, ale położenie jej to zupełnie inna sprawa. Do tego celu najlepiej zatrudnić profesjonalnego kostkarza, dzięki czemu unikniemy wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek, a materiał od początku będzie kojarzyć nam się pozytywnie.

Koszt ułożenia kostki brukowej w największym stopniu zależy od wybranego materiału – im kostka jest mniejsza, tym bardziej czasochłonne jest jej ułożenie, co przekłada się na wzrost ceny za m². Również zlecenie stworzenia fantazyjnych wzorów podbija ostateczny koszt usługi. Koszt ułożenia kostki brukowej nieco różni się w zależności od regionu, w którym mieszkamy.

Cena układanie kostki brukowej na oferteo.pl wynosiła od 40,79 zł w województwie lubelskim do 51,91 zł w województwie wielkopolskim i mazowieckim (cena za najzwyklejszą kostkę brukową). W przypadku kostki brukowej szlachetnej (kostki kolorowe o różnych kształtach i wzorach) najtańsze usługi oferowane są w województwie łódzkim (już od 45,45 zł), a najdroższe w mazowieckim (cena dochodzi do nawet 61 zł za m²).

Jeśli brać pod uwagę tylko rodzaj kostki brukowej, to najdroższe jest układanie kostki granitowej 4/6, którego cena w 2020 roku wynosi od 92,02 zł do nawet 128,13 zł za m².

Doskonałym sposobem na znalezienie firmy fachowo zajmującej się kładzeniem kostki brukowej jest odwiedzenie portalu oferteo.pl. Można tam znaleźć fachowców z całej Polski, informacje od jak dawna dana firma jest na rynku, widoczne są opinie wystawiane przez klientów. Dodatkowo jest możliwość rozeznania się w ofercie danej firmy oraz przejrzenia jej galerii. Oczywiście na stronie oferteo.pl/ukladanie-kostki-brukowej jest również możliwość zapytania przedsiębiorstw o wycenienie interesującej nas usługi. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ cena za metr układania kostki brukowej w 2020 roku zależy od naprawdę wielu czynników, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Lepiej zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi niespodziankami jeszcze przed rozpoczęciem wszelkich prac.