kostkarka
fot: pixabay.com

Z każdym rokiem lato jest coraz bardziej gorące. Upały dają nam się we znaki co najmniej przez 2 miesiące w roku. Nic dziwnego, że stale próbujemy różnych sposobów na orzeźwienie. Najszybszą ulgę w upalne dni przynosi klimatyzacja i chłodzące napoje. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/atrakcyjna-kostkarka-do-lodu/

Jak zrobić kotki lodu w domu

Do przygotowania orzeźwiających napojów oprócz klasycznych składników jak cytryny i limonki, są oczywiście kotki lodu. Nie wystarczy nalać schłodzonego w lodówce napoju czy wody. Taki napój szybko się ogrzeje pod wpływem temperatury otoczenia. Jeśli chcemy cieszyć się dłużej przyjemnym chłodem, dodajmy kilka kostek lodu, które dłużej utrzymają niska temperaturę napoju. 

Jeszcze do niedawna jedyna możliwością, aby móc cieszyć się kostkami lodu w domowym zaciszu było napełnianie specjalnych woreczków podzielonych na komory. Trzeba jednak przyznać, że napełnianie ich było niezwykle uciążliwe. Woreczek posiadał system kanalików rozprowadzających wodę po komorach. Wejście było jednak bardzo wąskie, trzeba więc było odpowiednio manewrować strumieniem wody, żeby z jednej strony był na tyle niewielki, aby trafił w otwór, z drugiej zaś nie za słaby, żeby zdołał przebić się do kolejnych komór. W rezultacie większość wody ściekała bokami. Mało wygodne było również wyciąganie kostek. Trzeba było je wydłubywać z komór i bardzo często lądowały na ziemi. 

Nieco wygodniejsze w użyciu były foremki do lodu. Plastikowe bądź silikonowe o różnych kształtach, pozwalały wyczarować finezyjne kostki. 

Kostkarka do lodu

W sklepach coraz częściej dostępne są w ofercie kostkarki do lodu. To znakomita alternatywa do ręcznie robionych kostek. Pozwala na wyprodukowanie dokładnie takiej ilości kostek, jaką potrzebujemy, a przy tym nie zajmuje miejsca w zamrażarce. Niektórzy zastanawiają się, czy warto inwestować w zakup takiego sprzętu. Jednak w wiosenne i letnie miesiące z pewnością nie raz chętnie z niej skorzystamy. Doskonale sprawdzi się też na imprezach, gdy będziemy potrzebować większą ilość orzeźwiających drinków. 

Przeczytaj też: http://www.zrozumdziecko.pl/srednia-ocen-czy-naprawde-jest-taka-wazna/