czy dzieci powinny grać w kości?

Gry kościane są znane od pokoleń. Do najbardziej popularnych należą kostki, czyli sześciany z cyframi od 1 do 6. W sklepach dostępne są również inne warianty. Jest to bardzo uniwersalna gra, ponieważ kości są grą samą w sobie, dodatkowo są również podstawowym elementem pozostałych gier planszowych dla dzieci i nie tylko.

Gry kościane śmiało można nazwać grami edukacyjnymi, dzięki którym nasz maluch rozwinie swoje umiejętności matematyczne.

Story Cubes – najpopularniejsza gra dla dzieci

Story Cube jest grą planszową, której zasady są bardzo proste. Nawet młodsze dzieci je pojmą. Oprócz znakomitej zabawy taka gra, jest świetną okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Dziecko podczas gry zyskuje nową wiedzę i rozwija swoje zainteresowania.

Wersji tematycznych gry jest kilka. Od nas zależy jaką wybierzemy dla naszego dziecka, gra na pewno powinna być dopasowana do preferencji dziecka. W opakowaniu znajduje się 9 sześciennych kości. Każda z kości prezentuje różny zestaw ilustracji.

 

Zabawa polega na tym, że opowiada się historię, która jest związana z obrazkami, które widnieją na kostkach. Taka rozgrywka może nawet potrwać kilka godzin. jest to świetna zabawa, zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Jakie są zasady gry Story Cubes?

Zasady, jak i sama gra jest prosta. Dlatego dedykowana jest dla dzieci praktycznie w każdym wieku oraz dorosłych. Story Cubes jest grą, w którą można grać na różne sposoby.

Gry kościane dla dzieci

Najbardziej podstawową metodą gry jest rzucenie wszystkimi dziewięcioma kostkami. Następnie należy ułożyć historię, która wiąże się z nimi. Kolejna runda polega na kontynuowaniu poprzedniej historii, kolejny gracz opowiada jej dalszą część na podstawie nowo rzuconych kości. Jets również możliwość rozpoczęcia nowej historii. Gracze o tym decydują.

W Story Cubes nie ma systemu punktowego. Jedyna zasada, obowiązująca wszystkich graczy to opowiadanie historii tak, żeby obrazki znajdujące się na wszystkich kostkach znalazły się w tej opowieści.

Przeczytaj też: http://www.abcwnetrza.pl/gry-i-planszowki-jakie-wybrac-dla-dziecka/