Dlaczego warto lokować kapitał w apartamenty inwestycyjne

Dysponując odpowiednio dużym zapasem gotówki konieczna staje się ochrona kapitału przed inflacją. Z drugiej strony, jeżeli chcemy włożyć więcej wysiłku w naszą inwestycję, można rozważyć nawet ulokowanie środków pochodzących z kredytu. Nieruchomości inwestycyjne słusznie cieszą się dużym zainteresowaniem wielu przedsiębiorczych ludzi, gdyż analizując plusy i minusy tego typu rozwiązań, finalnie okazuje się, że ryzyko jest warte swojej ceny. Potencjalne zyski są stabilne i pewne. Oczywiście, wymaga to rozważnego wyboru obiektu, w którym mają zostać powierzone nasze środki.

Apartamenty inwestycje

Do niedawna sezon turystyczny, szczególnie nad morzem był stosunkowo krótki. Nie sprzyjało to bezpiecznemu pomnażaniu zysków dzięki inwestycji w nieruchomości, gdyż całoroczny zysk trzeba było osiągnąć w przeciągu maksymalnie 3 miesięcy.

Tymczasem, rynek condo- i aparthoteli zaczyna zmieniać te warunki, przynosząc korzyści zarówno osobom spragnionym wypoczynku jak i inwestorom, chcącym bezpiecznie pomnażać majątek. Ze względu na atrakcje dostępne w samych obiektach, Bałtyk powoli staje się również pożądanym kierunkiem podróży poza miesiącami obfitującymi w słoneczne dni. Sprawia to, że apartamenty inwestycyjne są znacznie atrakcyjniejsze. Wraz z rozwojem rynku, klienci zwiększyli swoje oczekiwania. Dlatego nieruchomości inwestycyjne powinny cechować się obfitością dostępnych atrakcji, przestrzennymi apartamentami oraz bardzo atrakcyjną lokalizacją. Każdy przedsiębiorca, którego interesują apartamenty inwestycje powinien w swoich szacunkach uwzględnić szereg czynników, które są decydujące w kwestii potencjalnych możliwości sprzedaży noclegów w swoich apartamentach.

Jak wyliczyć potencjalny zysk?

Kluczem do realistycznego obliczenia potencjalnego zysku jest obłożenie w skali roku. Decydując się na określoną cenę za pobyt w naszym apartamencie, powinniśmy od niej odjąć wszelkie konieczne do poniesienia przez nas koszty takie jak miesięczne utrzymanie nieruchomości, podatki czy prowizje dla serwisów poprzez które będziemy sprzedawali pokoje. Następnie, spodziewając się określonej kwoty, którą uzyskamy w przypadku sprzedaży pobytu w naszym apartamencie, powinniśmy uwzględnić w naszych wyliczeniach ilości dni w ciągu roku w których spodziewamy się gości. Osobną kwestią jest uzyskanie maksimum sprzedaży w szczycie sezonu.

Condo- i aparthotele

W tej kwestii z pomocą przychodzi nam idea, która przyświeca deweloperom tworzącym condo- i aparthotele. Inwestorom zależy na utrzymaniu stabilnego dochodu przez cały rok, dlatego tego typu apartamenty inwestycyjne powstają w bezpośrednim sąsiedztwie centrum kurortu. W przypadku nadmorskich inwestycji, kluczowa jest bliskość plaży oraz innych dostępnych atrakcji, takich jak interesujące pawilony wystawowe czy świetne restauracje i lokale. Ponadto, w obiektach często są dostępne baseny, sale zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Dla wielu klientów są to kluczowe czynniki decydujące o wyborze danego miejsca na wymarzone wakacje.