Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium?

Rynek nieruchomości stale się zmienia, a na znaczeniu zyskują luksusowe posiadłości, wyróżniające się wieloma udogodnieniami. Choć do tej pory nie pojawiła się dokładna definicja nieruchomości premium, to można wyróżnić kilka czynników, takich jak lokalizacja, metraż czy dostęp do ekskluzywnych usług, które wpływają na klasę posiadłości. Dlaczego ten sposób lokowania kapitału jest atrakcyjny?

Co wziąć pod uwagę inwestując w nieruchomości premium?

Lokując kapitał w ekskluzywnych nieruchomościach, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, dzięki którym inwestycja będzie opłacalna i przyniesie zyski. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

1. Lokalizację

Powinna ona zapewniać dostęp do miejskiej infrastruktury, ale pożądanymi miejscami są również przestrzenie dalekie od miejskiego zgiełku – blisko lasów, jezior czy gór.

2. Udogodnienia

Są jednym z najważniejszych punktów, decydujących o klasie nieruchomości premium. Wśród najbardziej docenianych udogodnień znajdują się: ochrona budynku, miejsce parkingowe i hala garażowa, siłownia, sala spotkań, sala kinowa czy sauna.

3. Standard

Wysoka jakość sprzętów i mebli znajdujących się w mieszkaniu to obowiązkowy punkt, ale należy też pamiętać o częściach wspólnych – w nieruchomościach premium szczególną wagę przywiązuje się do wykończenia klatek schodowych (kamień, drewno, szkło) czy innowacyjnych koncepcji i rozwiązań architektonicznych.

Dlaczego warto lokować kapitał w ekskluzywnych posiadłościach?

Popyt na luksusowe nieruchomości cały czas rośnie – wszystko ze względu na prestiż takich inwestycji, a także stabilne i wysokie zyski. Nieruchomości z tego segmentu, ze względu na rentowność oraz szansę pomnożenia środków, są doskonałym miejscem na ulokowanie kapitału. Warto też podkreślić, że, według ekspertów, rynek dóbr typu premium jest odporny na wahania koniunktury, a na znaczeniu zyskują procesy reurbanizacyjne i napływ ludności do miast. Najwięcej ekskluzywnych nieruchomości znajduje się w Warszawie, ale mogą się nimi poszczycić również inne duże miasta (Poznań, Kraków, Wrocław, Trójmiasto). Inwestując środki w ekskluzywną posiadłość, warto zadbać o profesjonalne zarządzanie nieruchomością. Najlepszą alternatywą będą usługi doświadczonych firm, takich jak https://www.nordhome.com.pl/kontakt, mających w swojej ofercie usługi z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomością, a także obsługę techniczną czy działania marketingowe.

Jakie są najciekawsze realizacje nieruchomości premium?

Nieruchomości premium odznaczają się zastosowaniem nowoczesnych technologii, wpisujących się nie tylko w ekologiczne trendy, ale również odznaczające się nietuzinkowymi walorami estetycznymi. Które posiadłości wyróżniają się najlepszymi rozwiązaniami?

  1. Lustrzany dom w Izabelinie pod Warszawą.
  2. Dom jednorodzinny w Skarżycach, którego fasadę wykonano z gabionu wypełnionego żwirem.
  3. Wzniesiony na stromym terenie, przeszklony dom w Krakowie.
  4. Okrągły dom w Pszczynie.