salon
fot. pexels.com

Jesteś na etapie urządzania salonu lub tzw. pokoju dziennego? Wiesz więc, że wcale nie jest to proste zadanie. Salon jest jednym z najbardziej uniwersalnych pomieszczeń w całym domu czy mieszkaniu. To w nim domownicy spędzają najwięcej czasu. Dowiedz się, co powinno znajdować się w salonie, jak podejść do urządzania tego miejsca!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-urzadzic-pokoj-dzienny/

Salon z kuchnią czy bez?

W wielu domach czy też mieszkaniach w bloku, salon jest połączony z kuchnią, a całość stanowi nierozłączne połączenie. Jeśli twój przypadek jest właśnie taki, że masz pokój dzienny połączony z kuchnią, pamiętaj, aby wyraźnie odgraniczyć miejsce, które stanowi salon oraz miejsce kuchni. Oczywiście wiadomo, że kuchnia sama w sobie będzie się odróżniała, natomiast musisz to podkreślić dodatkowo wyglądem tych dwóch pomieszczeń. Dlaczego jest to tak ważne? Wiele osób próbuje pójść na łatwiznę i urządza salon podobnie jak kuchnię. To prawda – może być szybciej, natomiast jeśli będziesz mieć dwa pomieszczenia w domu o innych przeznaczeniach urządzone tak samo, może ci być zwyczajnie trudno wykorzystać ich pełen potencjał. W salonie nie będziesz mogła odpocząć, a w kuchni skupić się na gotowaniu. W przypadku kompletnie zamkniętych pomieszczeń nie jest to problem, natomiast jeśli chodzi o mieszkania, gdzie te przestrzenie są pomieszane, to jest to duży problem. Na szczęście już o nim wiesz, więc łatwiej będzie ci tak urządzić salon, aby znacznie odróżniał się od kuchni i stanowił inną przestrzeń.

Elementy wyposażenia salony

Skoro już wiesz, dlaczego tak istotne jest odróżnienie kuchni od salonu w czasie urządzania, to teraz skupimy się na tym, co w salonie powinno się znaleźć. Jednym z takich ważnych mebli jest wygodna kanapa lub sofa, ewentualnie fotele i stolik. Można powiedzieć, że to taki must have salonu, który pomoże zawsze się w nim zrelaksować, odprężyć. Takim ocieplającym elementem są na pewno różnego rodzaju koce i poduszki, które też warto dekoracyjnie zostawić w salonie. Nie można zapomnieć też o takich drobnych dodatkach i mogłoby się zdawać, że mało znaczących, jak np. świece, kwiaty, ramki ze zdjęciami. Każdy z nich mimo, że nie wpływa na funkcjonalność salonu to sprawia, że to pomieszczenie jest ocieplone i przyjazne.

Przeczytaj też: http://www.fabrykafigury.pl/przepisy-na-domowy-chleb/