Antyki w nowym stylu

Meble z minionych wieków w nowoczesnym salonie? To może być bardzo ciekawy sposób na niebanalne zaaranżowanie współczesnych wnętrz. To także danie nowego życia starym i stylowym meblom. Aby te dwa porządki dopasować do siebie i stworzyć jednolitą oraz atrakcyjną całość, warto korzystać z usług profesjonalistów – salonów mebli antycznych, które oferują jednocześnie specjalistyczne usługi renowacyjne.

Minimalizm i bogactwo formy

Rokokowy, bogaty w zdobienia fotel w minimalistycznym salonie, w towarzystwie nowoczesnych plakatów albo fototapet 3D na ścianach? Z industrialnym oświetleniem, uproszczonymi w formie meblami i dużymi oknami? Takie zestawienie, w którym fotel-antyk odegra rolę kontrapunktu stylistycznego jest dziś jednym z hitów aranżacji wnętrz. Oba style, jeden bazujący na urozmaiceniu linii mebla, elementach dekoracyjnych i bogatych zdobieniach. Drugi oparty na liniach prostych, kubistycznych kształtach i minimalistycznej palecie kolorów, mogą razem stworzyć wyjątkowy klimat miejsca, w którym się znajdą.

Aby uzyskać taki efekt, należy pamiętać o co najmniej dwóch zasadach. Po pierwsze – nie mnóżmy w nieskończoność elementów tego stylu, który ma być jedynie wdzięcznym dodatkiem. Postawmy na spójność kompozycji ze stylem dominującym. Po drugie, oddajmy mebel reprezentujący styl z innej epoki w ręce profesjonalistów, którzy odnowią go zgodnie z kanonami sztuki. Pamiętajmy, że antyki rządzą się nieco innymi prawami niż meble nowoczesne – prace renowacyjne mają tu szczególne znaczenie.

Antyk unowocześniony

Antyki świetnie prezentują się we wnętrzach, które stanowią wierną kopię czasów, z których pochodzą. Niektórzy właściciele kamienic chcą przywracać takim wnętrzom styl tych epok, z pieczołowitą dokładnością. 

Tworzenie wiernych aranżacyjnych kopii czasów minionych nie jest jednak tak częstym trendem wśród miłośników sztuki wystroju wnętrz, jak budowanie stylu niepowtarzalnego, bazującego na elementach nowoczesności wraz z dobrze rozumianą starodawnością. Ten nowy trend jest wyrazem pewnego znudzenia powszechnym dziś minimalizmem, który zdobył sobie rzesze wielbicieli, dzięki swojej ponadstandardowej funkcjonalności, atrakcyjnej estetyce i prostej, niewymuszonej elegancji. Wiele pomysłów na taką aranżację wnętrz nosi już jednak znamiona wtórności, stąd coraz większe zainteresowanie takimi modelami, jak meble antyki

Odpowiednio dopasowane do dominującego stylu salonu, przedpokoju czy werandy albo innego pomieszczenia w domu, apartamencie, a nawet niewielkim mieszkaniu, stare meble odzyskują dawny blask, który pozwala również odświeżyć styl zbyt prosty czy industrialny. Skąd wziąć takie meble albo akcesoria, np. lampy-antyki, wieszaki na ubrania, obrazy, kilimy, kwietniki itp.? Wiele osób odkryło prawdziwe perełki w domach swoich dziadków. Zazwyczaj takie meble albo bibeloty wymagają interwencji specjalistów, warto zdecydować się na ich profesjonalne usługi. 

Dziś jest to bardzo proste. Wystarczy skorzystać z internetowych serwisów takich firm, jak lider rynku renowacji i sprzedaży mebli antyków – Antique Beauty. Ten stacjonarny i internetowy salon oferuje zarówno usługi odnawiania mebli z dawnych lat, jak i sprzedaż antyków, pochodzących z różnych epok i krajów.