Warunki i formalności do spełnienia przy kredycie na wykończenie mieszkania

Zakup własnego mieszkania to dopiero początek wydatków. Kolejne koszty, z jakimi trzeba się liczyć kupując mieszkanie w standardzie deweloperskim, to wydatki na wykończenie nieruchomości.

A kosztów, wbrew pozorom, nie jest mało. Jak sobie poradzić z kolejnym poważnym wydatkiem? Można wykorzystać kredyt na wykończenie mieszkania.

Zakup mieszkania to nie koniec wydatków

Obecnie w Polsce najpopularniejszym wariantem wykończenia mieszkania oddawanego do sprzedaży jest standard deweloperski. Pod tym określeniem kryje się szereg cech, które mogą się różnić w zależności od firmy sprzedającej mieszkanie. Najczęściej jednak na standard deweloperski składa się wylewka betonowa na podłodze, drzwi wejściowe, parapety, okna, tynk gipsowy na ścianach, doprowadzone wszystkie instalacje, zamontowane grzejniki.

Dodatkowe fundusze z kredytu na wykończenie mieszkania

Zakup nowego mieszkania to bardzo poważny wydatek a jeśli do tego doliczyć jeszcze koszty remontu, to suma ta przerośnie oczekiwania większości kupujących. Niektóre kredyty hipoteczne można zaciągnąć jako jeden – zarówno na zakup, jak i wykończenie mieszkania. Jednak nie wszystkie banki oferują taką możliwość i wtedy kredyt na wykończenie mieszkania należy traktować jako osobny produkt bankowy.

Na co można przeznaczyć kredyt na wykończenie mieszkania

Należy pamiętać o tym, że banki udzielają pożyczki na wykończenie domu wyłącznie na środki związane z mieszkaniem, innymi słowy wszystkie elementy, które w razie wyprowadzki pozostaną w domu, a których nie można zabrać ze sobą. Tak więc kredyt na wykończenie mieszkania może zostać przeznaczony na wykonanie podłóg, malowanie ścian, położenie kafelek a nawet wykonanie mebli pod zabudowę czy armaturę łazienkową. Nie można natomiast w ten sposób sfinansować zakupu telewizora lub lodówki czy mebli.

Jaki formalności towarzyszą kredytowi na wykończenie mieszkania

Ubiegając się o kredyt na wykończenie mieszkania należy przede wszystkim przedstawić szczegółowy, realistyczny kosztorys i harmonogram wykonywanych prac. W dalszej kolejności banki  wymagają udokumentowania wykonanych prac za pomocą rachunków i faktur.

Sprawdź oferty pożyczek na wykończenie domu na platformie Bancovo.