Regały paletowe do magazynu

Jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia magazynu są zazwyczaj regały. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza regały paletowe. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu konstrukcje są wykorzystywane do składowania ładunku znajdującego się na paletach. Rozważasz zakup takich mebli magazynowych? Poznaj kilka popularnych rodzajów regałów paletowych.

Regały push-back

Ten typ regałów działa na podstawie popularnego systemu LIFO. Oznacza to, że ostatnia paleta na wejściu będzie pierwszą paletą przy wyjściu. Dzięki specjalnej konstrukcji z rolkami bądź szynami palety umieszczane przez pracownika z przodu mebla powodują przesunięcie pozostałych palet na koniec regału. Wynajęcie modeli ze strony https://omv.com.pl/regaly-rolkowe-i-szynowe.php z pewnością zwiększy bezpieczeństwo. Jest to związane z tym, że operator wózka widłowego zawsze znajduje się na zewnątrz konstrukcji. Ponadto regały push-back mogą być wysokie i pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu.

Regały tradycyjne

Tradycyjne regały to po prostu klasyczne konstrukcje z półkami. Jest to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych rodzajów mebli magazynowych do składowania palet. Takie regały zapewniają łatwy dostęp do produktów, ponieważ każda paleta jest składowana osobno. Pozwala to na zabranie towaru bez konieczności np. przesuwania innych palet. Ponadto istnieje możliwość dostosowania systemu do własnych potrzeb i specyfiki magazynu. Można przykładowo dokonać zmian, dzięki którym możliwe będzie przechowywanie towaru o większej masie.

Regały wspornikowe

Po regały wspornikowe warto sięgnąć przede wszystkim w przypadku składowania rur, prętów i innych elementów dłużycowych. Takie konstrukcje są zbudowane ze słupów nośnych kotwionych do posadzki, wsporników i stężeń. Pozwala to na stabilność i wysoką wytrzymałość. Dla bezpieczeństwa warto również pamiętać o regularnym serwisowaniu, które może zapewnić firma OMV. Z kolei podczas wyboru regałów wspornikowych należy zwrócić uwagę na to, czy modele są jednostronne, czy też wsporniki znajdują się po obu stronach słupów.

Regały przepływowe

W przypadku regałów przepływowych, określanych też mianem grawitacyjnych, palety są umieszczane na czole mebla. Następnie dzięki obecności specjalnych rolek samoczynnie pod wpływem grawitacji przesuwają się do końca korytarza, gdzie też odbywa się odbiór towaru. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim w miejscach, gdzie konieczne jest rozmieszczenie dużej ilości towaru w krótkim czasie, występuje duża rotacja czy też produkty mają krótki termin ważności.

Regały wjezdne

Regały wjezdne to jeden z najlepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Pomiędzy takimi regałami nie ma korytarzy, dzięki czemu na tej samej powierzchni można zmieścić więcej towaru. W tym przypadku wózek widłowy wjeżdża z paletą w głąb kanału składowania. Oznacza to, że ostatnia załadowana paleta jako pierwsza opuści regał. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza przy niskiej rotacji towaru.